“31 Mart – Azərbaycanlılarının Soyqırımı Günü” ilə əlaqədar Salyan rayonunda anım tədbiri keçirilmişdir
Tədbir iştirakçıları “31 Mart soyqırım qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidə-kompleksi”ni, həmvətənlərimizin soyqırımının qarşısının alınmasında erməni işğalçıları ilə vuruşaraq qəhrəmancasına həlak olmuş türk əsgər və zabitlərinin şəhər qəbristanlığındakı məzarlarını ziyarət etmiş, önlərinə gül-çiçək dəstələri düzmüşlər.
Xatırladaq ki, 1918-ci ilin martında Bakıda dinc əhaliyə olmazın divan tutan erməni daşnakları çırkin əməllərini Bakı ətrafı ərazilərdə də davam etdirmiş, dəniz yolu ilə Kür çayının mənsəbinə qədər gəlib çıxan erməni-bolşevik quldur dəstələri o vaxtkı Salyan qəzasında, indiki Salyan və Neftçala rayonlarının ərazisində də insan ağlına sığmayan soyqırım törətmişlər.
27-02-2024, 12:55
Salyanda “26-fevral Xocalı Soyqırımı”nın 32-ci ildönümünün qeyd edilməsi ilə əlaqədar anım tədbiri keçirilmişdir [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
13-02-2024, 12:30
Bu gün Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Təbriz Xəlilbəylinin doğum günü doğulduğu torpaqda-Salyan rayonunda qeyd olundu [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
21-01-2024, 12:21
Salyan rayonunda “20 Yanvar” faciəsinin 34-cü ildönümü ilə əlaqədar anım tədbiri keçirilmişdir [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
28-09-2023, 13:58
Vətən müharibəsində böyük fəxarət və şücaət göstərərək şəhadət zirvəsinə yüksələn qəhrəmanlarımızın anım gününü sonsuz qürur və fəxarət hissi ilə qeyd edirik [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]