“Azər Badamov bizə lazım deyil, deputat olaraq nə edib?“ - Seçicilər narazılıq edir
"Badamov olmasın, başqa kim olursa-olsun..."
AzFakt.com xəbər verir ki, bu çağırışları sosial şəbəkə istifadəçiləri deputat Azər Badamova etiraz olaraq yazıblar.
Məlumata görə, onlarla Qusar sakinləri müxtəlif ifadələrlə sosial şəbəkədə yenidən namizəd olan Azər Badamov haqqında etiraz ediblər.
Qeyd edək ki, 61 saylı Qusar seçki dairəsindən namizədliyi qeydə alınmış Azər Badamov rayon sakinləri tərəfindən birmənalı qarşılanmır və keçən seçkilərdə də onunla bağlı müxtəlif qalmaqallar yaşanmışdı.
İndi isə sakinlər öz etirazlarını ifadə etməklə yanaşı, digər namizədlərdən hansısa birinin qələbəsi üçün əllərindən gələni edəcəklərinə də söz veriblər. Məlumata görə, sözügedən seçki dairəsində qeydə alınmış namizədlərdən fərqli olaraq, Azər Badamov inzibati resurslardan səmərəli istifadə edərək, özünə eloktorat toplamağa çalışsa da, heç də uğurlu alınmırş
Azər Badamov 10-15 nəfər ətrafına toplayıb seçicilərlə görüş keçirilən məkanda çoxluq təşkil olunmasını təmin edir. Məlumatlara görə, hətta bir neçə kənddə sadəcə şəhid məzarlarını ziyarət edib, görüş keçirə bilməyib. Kənd əhalisi onunla görüşə gəlməyib.
Məlumatlarda bildirilir ki, seçki günü qutudan Azər Badamov adı çıxmasa da, protokollarda onun adı qeyd olunması proqnozlaşdırılır. Elə buna görə də, seçicilər artıq dəyişiklik arzularını ifadə etməyə başlayıblar və seçki günü öz səslərini qorumağa iddialıdırlar. Azər Badamovun yenidən deputat olmasını istəməyən kəndlərin əhalisi yığılıb qalan problemlərinin həlli üçün daha ona səs verməyəcəklərini bildirirlər. Hətta öz doğma kəndi Düztahirdə belə 20-30 nəfər görüş çıxıb.
Rayon gəncləri də Azər Badamova etiraz edir. "Biz deputatımızı ancaq seçki ərəfəsində görürük. Yaxşı ki, bu seçkilər var, yoxsa Qusara heç ayaq basmazdı", deyə sosial şəbəkədə yazıblar.
Digər məlumatlarda qeyd olunur ki, Azər Badamov rayonda qardaşına geniş imkanlar yaradıb, bütün biznesini o idarə edir. İndi də pul paylayır ki, təbliğat zamanı görüşlərdə adam çox olsun.
Şokedici məlumatda isə bildirirlir ki, Yeni Azərbaycan Partiyasının Qusar rayon təşkilatının fəal üzvləri belə onunla görüşə gəlməkdən imtina edirlər.
İddialarla bağlı Azər Badamovla əlaqə yaratmağımız mümkün olmadı. Deputat telefon zənglərimizə cavab vermədi. Onun münasibətini dərc etməyə hazırırq.