"Natiq Ağayev elə bil Göyçaya və göyçaylılara qənim kəsilib" FOTO
Göyçay rayon sakinləri tərəfindən
Göyçay Azərbaycanda həmişə səliqə səhmanı gözəlliyi ilə seçilən rayon olub. Ancaq Natiq Ağayev rayona icra başçısı təyin edildikdən az sonra bu gözəllikdən təmizlikdən əsər-əlamət qalmadı.Həmişə Göyçaya gələn qonaqlar gülün- çiçəyin, ağacların ətrindən həzz alırdısa indi rayona daxil olanlar zibil iyindən burunların tuturlar.
Natiq Ağayev elə bil Göyçaya və göyçaylılara qənim kəsilib. Rayonda zibillər vaxtlı-vaxtında götürülmədiyi üçün aşıb- daşıb günlərlə qalıb ətrafa dəhşətli xəstəliklər yayır, bütün rayonu üfunət iyi bürüyüb zibilə qərq olub. Sakinlər məcbur olub zibilləri yandırlar ki, buna görə rayon hər gün tüstüyə bürünür.
Natiq Ağayev icra başçısı təyin edildikdən sonra yaxın qohumu olan Cavanşir Qədirovu Göyçay Yaşıllıq İdarəsinə müdir təyin etdi.İndi nəticədə göz qabağındadır. Yaşıl çinarları ilə dillər dastanı olan Göyçayda son 1 ildə yüzdən çox çinar quruduğu üçün kəsilib. Həttda qurumuş çinar ağaclarını dibindən yox başından kəsiblər ki, buda əcaib bir mənzərə yaradıb.
Bir neçə aydır Göyçay şəhərinin küçələrinə tez-tələsik vurulan asfaltlar indidən xarab olub dalğa şəkilinə düşüb. Çünki ilin sonu olduğu üçün ayrılan pulu silib talan etmək üçün bir küçəyə vurulmalı olan asfaltı bir neçə küçəyə vurublar (daha doğrusu yaxıblar).
Göyçay əhalisi Natiq Ağayevdən nə vaxt canlarını qurtaracağını səbirsizliklə gözləyirlər.