Qurbanovun nəyinə lazımdır ki?.. - İTTİHAM VAR...
"Fikrimizcə bu gün Azərbaycanda təhsil müəssisələrinə kadr təyinatında həssas məqamlara diqqət yetirmək daha vacibdir. Ən əsası da təyinat zamanı kadrın milli mənsubiyyətinin araşdırılması olduqca ciddi araşdırılmalıdır. Hamıya yaxşı məlumdur ki, uzun illər biz ən ağır bəlaları milli mənsubiyyəti qaranlıq olanlardan yaşamışıq. Belələri heç vaxt işlədiyi quruma sadiq olmayıb, istənilən vaxt bütün sahələr üzrə xəyanətə hazır olublar. Bir də ən böyük bəla budur ki, onların dara düşən kimi həmən havadarları tapılır və ciddi-cəhdlə milli mənsubiyyəti qaranlıq olan bu adamların müdafiəsinə qalxırlar.
Belə nüxsələrdən biri də Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetindədir və saniki onun iş göstəricisi qanunauyğun uğurlarla deyil vurduğu ləkələrlə ölçülür...
Universitetin Daxili Nazarət şöbəsinin müdiri Bəşir Bağırzadədən gedəcək söhbət. Bir müddət Gəncə Dövlət Universitetində rektor köməkçisi işləyən bu "unikal kadrı" hansısa bir gözəgörünməz qüvvə götürüb yerləşdirdi ADAU-ya. Özü də sıradan bir işə yox, yenicə yaradılan Daxili Nazarət şöbəsinə müdir müavini..." Bu barədə "DİA-AZ"a göndərilən məqalədə deyilir.
MƏAQLƏNİN ƏVVƏLİ BURADA: ADAU-da `NAZARAT`ın özünə bir `NAZARAT` lazımdır... - Ayə, çəkilin... BƏŞİR GƏLİR!
[url=http://]https://dia-az.space/manset/433772-adau-da-nazaratin-ozune-bir-nazarat-lazimdir.html[/url]
Məaqlənin davamında deyilir: "ADAU-nun rektoru Zəfər Qurbanov gəncdir, enerjilidir ümid verən kadrdır. Böyük bir universitetə rəhbərlik edir. Belə olan halda sual yaranır. Bəşirn nəyi, hansı qabiliyyəti, bacarığı və tərcümeyi halı onu cəlb edir ki, hələ də onu bu mühüm vəzifədə saxlayır?
İnanmırıq siz bunları bilməyəsiniz. Onu da eşidib bilirsiniz ki, 2021-ci ildə Bəşir Bağırzadə tələbələri imtahanlardan keçirəcəyi vədi ilə külli miqdarda pul yığmışdı. Məsələ kollektivin əməkdaşları və tələbələr tərəfindən açılanda, polis bu işǝ qarışanda isə sabiq rektor İbrahim Cəfərov öz vəzifəsindən qorxaraq və universitetin adının ləkələnməsindən çəkinərək işin üstünü ört-basdır etdi..."
Qeyd edək ki, məqalədə daha çox B.Bağırzadənin sovet dönəmində vəzifələrdə çalışmış ana babası Qərib İsgəndəroivla bağlı da ilginc iddialar səsləndirilib.