Bəzi jurnalistlərin ağlına nə gəldi qələmi ələ alır
Şər və Böhtan yazanlara Tutarlı cavab
Hacı Salayev qazilərin, şəhid ailələrinin, veteranların yaxın dostudur. Şəhid ailələri, qazilər, həmçinin müharibə veteranları daim Hacı Salayevin diqqətindədir. “Bütün bayramlarda və əlamətdar günlərdə onlara baş çəkir, qayğıları ilə maraqlanır, hər cür maddi-mənəvi dəstək göstərilir. Onların heç bir müraciətini geri çevirməyən Hacı Salayev səlahiyyətləri çərçivəsində hər cür köməklik göstərməyə həmişə hazırdır.
Mayası vətənpərvərliklə, halallıqla yoğrulan bu gözəl insana, Hacı Salayevə biz də uğurlar diləyirik. Xalq üçün, Vətən üçün əlindən gələni əsirgəməyən bu insana uzun və sağlam ömür, işlərində nailiyyətlər arzu edirik. Bir də arzu edirik ki, bu cür insanların sayı çox olsun, biz də onlarla fəxr edək, barələrində yazaq.
Bəzi sayt rəhbərlərinə ayıb olsun ki, Azərbaycan xalqının sevilən, seçilən sabiq millət vəkili Hacı Salayev haqqında tapşırıqla şantaj xarakterli yazılar dərc edirsiz. Kim nə deyir desin Hacı Salayevi tanıyan tanyır, necə insan olduğunu bilən bilir. Bəzi şərəfsizlər, Tik-Tokda pula özlərini satan üzdən iraq insanlar Hacı Salayevin adına xələl gətirə bilmiyəssiz. Sirkə nə qədər sərt olsa, öz qabına ziyan verər. Ataların sözü olmasın "İt Hürər Karvan keçər". Bəzi insanlar özünüzə hörmət qoyun insan öz şəxsiyyətini 5 quruşa satmaz, əqidəniz olsun.
Bütün bu gülünc hücumlarda, qərəzli yazılarda “kənar əl”, “şeytan barmağı”, “xüsusi maraq” dərhal hiss olunur. "Avropada Hacı Salayevin gizli həyatı müzakirə mövzusuna çevrilib – trans Zuzuya 238 min dollara “Gelandewagen” alıb?" başlıqlı yazı yazaraq görülən işlərə kölgə salmaq istəyirlər amma alınmayacaq! Diqqət yetirdikdə yazılanların lətifə, qurama, şişirdilmiş olduğu tamamilə aydın olur. Burada akademik olmağa ehtiyac yoxdur. Hər şey gün kimi aydındır. Yaxşı əgər obyektivlikdən söhbət gedirsə onda nədən əyriyə düz, düzə əyri deyilir? Əgər dəqiq qərəzsiz jurnalistikadan söhbət gedirsə,onda harda qaldı bu qərəzsizlik? Bu yazılanların qərəzlə ortaya çıxdığını kimsə də bilməsə şəxsən redaksiya olaraq biz bilirik. Onu da bildirək ki, uzun müddətdir xarab olmuş qramafon kimi eyni mövzunu təkrarlayan media orqanları isə hələ də bu şəxsin adından istifadə edirlər. Halbu ki, həmin çeynənmiş yazılarda göstərilən məlumatlar, Hacı Salayev haqqında iftira və böhtanlarla bağlı məsələ tam araşdırılmış və nəticədə deyilənlərin təsdiqini tapmaması bəlli olmuşdur.
Hacı Salayev peşəkarlığı və qayğıkeşliyi ilə seçilən insanlardır. Hacı Salayev Ulu Öndər Heydər Əliyevin siyasi kursuna daim sadiqdir. Heç bir təmanna güdmədən, tutduğu vəzifədən asılı olmayaraq, vəzifədə olub-olmamasından asılı olmayaraq prezident İlham Əliyevə, dövlətə və dövlətçiliyimizə sabit, stabil, sadiq adamdırlar.
28-08-2023, 09:40
Sumqayıt şəhər Ordubad Marketin rəhbəri Taleh Əfrasiyaboğlundan şantaj xarakterli yazan jurnalistlərə tutarlı cavab [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]