“20 Yanvar”dan Sumqayıta yeni avtobuslar istifadəyə verilir
Bu il dekabrın 9-dan Bakı-Sumqayıt istiqamətində 594 nömrəli yeni ekspres avtobus marşrutu istifadəyə veriləcək.
Bu barədə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) bildirilib.
Sumqayıt Avtovağzalından yola düşən avtobusların son dayanacaq məntəqəsi “20 Yanvar” metrostansiyası (“Azərsu” ASC-nin inzibati binasının yaxınlığında) müəyyən edilib.
Sumqayıt şəhərinə yola düşən sərnişinlərin minməsi üçün avtobuslar “20 Yanvar” metrostansiyasının digər çıxışında (Sumqayıt istiqamətinə olan çıxışın yaxınlığında), ekspres avtobuslar üçün nəzərdə tutulmuş xüsusi yerdə dayanacaq. Sərnişinlər metrostansiyadan çıxan kimi avtobuslarla yollarına davam edə biləcəklər. Ekspres avtobuslarla sərnişinlərin mənzil başına daha rahat və sürətli şəkildə çatması təmin ediləcək.
Avtobuslar Bakıdan Sumqayıta və əks istiqamətdə müəyyən edilmiş intervala uyğun cədvəllə hərəkət edəcək.
Qeyd edək ki, Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksindən Sumqayıta 595 nömrəli ekspres avtobuslar da fəaliyyət göstərir.
11-11-2024, 09:13
Bölgələrdən gələn avtomobillərin nəzərinə - İstiqamətlər dəyişdirildi [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
9-09-2024, 15:14
Yollara çəkilmiş xüsusi zolaqlar... - Ekspert deyir problem var, AYNA deyir hər şey yaxşıdır [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
1-07-2024, 09:07
Bakının bir sıra yollarında nəqliyyatın hərəkətində tıxac yaranıb [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
15-12-2023, 15:30
Bakı metrosunun stansiyaları dekabrın 21-də saat 04:00-da açılacaq [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]