DYP “Qarabağ”-“Olimpiya” oyunu ilə bağlı azarkeşlərə müraciət etdi
Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi (DYP) avqustun 31-də keçiriləcək “Qarabağ”-“Olimpiya” oyunu ilə bağlı azarkeşlərə müraciət edib.
Qurumun baş inspektoru Araz Əsgərli bildirib ki, azarkeşlər oyun keçirilən stadiona gələrkən əsasən ictimai nəqliyyata üstünlük verməlidirlər:
“Məlum olduğu kimi, Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu ictimai nəqliyyat üçün əlverişlidir. Belə ki ərazidə metronun “Gənclik” stansiyasının olması avtobusların hərəkəti üçün tam şəraitin yaradılması bütün nəqliyyat ehtiyaclarını ödəyir. Komandamızının oyununa baxmağa gələn paytaxt sakinlərindən, azarkeşlərindən xahiş edirik ki, həmin ərazidə əsasən ictimai nəqliyyatdan istifadə etsinlər. Nəzərə alaq ki, yollardakı hər hansı bir hərəkət sıxlığının yaranması həmin ərazidən istifadə edən vətəndaşlara maneçilik törədə bilər. Bu isə zərurət yarandığı təqdirdə Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionuna paralel və kəsişən küçələrdə hərəkət istiqamətlərinin dəyişdirilməsinə və müvəqqəti bağlanmasına zərurət yarada bilər.Bir daha əsasən ictimai nəqliyyata üstünlük verməyi və oyunun keçirildiyi əraziyə 1 saat əvvəldən gəlməyi tövsiyə edirik”, - DYP rəsmisi qeyd edib.