Ağdamdan Xankəndiyə qatarla nə zaman gedəcəyik? - VİDEO
Yaxın gələcəkdə Ağdama daha sonra isə Xankəndiyə dəmir yolunun fəaliyyətə başlaması Qarabağ bölgəsinin iqtisadi və turizm potensialından tam istifadə ediməsinə imkan yaradacaq.
Artıq Bakı-Xankəndi dəmir yolunun Bərdə - Ağdam hissəsinin çəkilişi başa çatıb.
2024-cü ildə isə Xankəndiyə dəmir yolu xətti çəkiləcək.
Prezidentin xüsusi nümayəndəsi olan Emin Hüseynov bildirib ki, Ağdam şəhərində daxili yolların uzunluğu 200 km-ə yaxındır:
"Burada geniş, altı-səkkiz zolaqlı prospektlər var. Tarixi-mədəni mərkəz hissəsi beş yaşayış kompleksindən, açıq səma altında İşğal Zəfər Muzeylərindən, İmarət Kompleks Sarayından, Cümə Məscidindən və İnzibati mərkəzdən ibarətdir. Şəhərin mərkəzi hissəsinin hazır olması ilə yanaşı, bu hissələri əhatə edən daxili yol komunikasiya şəbəkəsi də qrafikdə göstərilmiş zamana uyğun olaraq hazır edilib təhvil veriləcək”.
29-11-2023, 12:24
Qarabağın “giriş qapısı” Ağdamda altı hərəkət zolaqlı yol inşa edilir - VİDEO [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
18-09-2023, 12:24
Azərbaycan XİN: "Ermənistan Xankəndiyə gedən yolların paralel istifadəsinə əngəl törədir" [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
12-09-2023, 09:23
Rusiya Qızıl Xaç Cəmiyyətinin yük avtomobili Xankəndiyə yola düşüb - VİDEO [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
14-08-2023, 15:30
Ağdamdan Xankəndiyə gedən kommunikasiya xətləri NİYƏ MÜHÜMDÜR? - ARAŞDIRMA [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]