Ermənistan parlamenti Azərbaycan əleyhinə sənəddən imtina etdi - DETALLAR
Ermənistan parlamenti müxalifətin delimitasiya və demarkasiya ilə bağlı bəyanat layihəsinin gündəliyə daxil edilməsindən imtina edib.
Publika.az xəbər verir ki, “Ermənistan” fraksiyasi Azərbaycanla sərhədlərin müəyyən edilməsi haqqında bəyanat layihəsi hazırlayıb.
Bəyanatda delimitasiya-demarkasiya prosesinin Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərinin normallaşması, etimad mühitinin yaranmasından sonra aparılması təklif edilir. Bildirilir ki, Azərbaycan qoşunları sərhəddə irəlilədiyi mövqelərdən geri çəkilməli, Bakıda həbsdə olan ermənilər (separatçılar) geri qaytarılmaldır. Həmçinin, demarkasiyanın 1993-cü ilin sentyabrında Azərbaycan MDB-yə daxil olanda mövcud olan faktiki xətlərə uyğun aparılmasını istəyirlər.
Ermənistan parlamenti isə bu bəyanat layihəsini gündəliyə daxil etməyib.
29-04-2024, 09:21
Prezident: "Azərbaycan-Ermənistan sərhədində demarkasiyanın başlanması müsbət addımdır" [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
2-04-2024, 10:10
Ermənistan parlamenti Azərbaycanla sərhədin müəyyənləşməsini təcili müzakirə edəcək [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]