Zaxarovadan Simonyana sərt sözlər: "Səviyyə problemi var" [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Zaxarovadan Simonyana sərt sözlər: "Səviyyə problemi var"
“Səviyyə ilə bağlı aşkar problemlərin olduğunu mübahisə etmək çətindir. Mən isə planetin bütün “katiblərinə” dəstək olan sözlər demək istəyirəm. Rəfiqələqim! Sizin işiniz hətta ən yüksək səviyyəli müdirin də uğurunun açarıdır”.
Bunu Rusiya XİN-nin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova Ermənistan parlamentinin spikeri Alen Simonyana cavab olaraq deyib.
"Gündəlik zəhmətkeş işiniz, o cümlədən plan tərtib etmək, görüşlər təşkil etmək, sənədlərlə işləmək, zəngləri qəbul etmək və milyonlarla müxtəlif narahatlıqlar olmadan hər şey boşa gedəcək. İnciməyin, əminəm ki, bu adam düşünmədən ağzını açıb", - o bildirib.
Qeyd edək ki, Zaxarovanın “Ermənistan nümayəndələri son vaxtlar Laçın yolundakı vəziyyətlə bağlı “kobudluğa yaxın” ritorikada danışırlar”, deməsinə cavab olaraq, Simonyan bildirib, ki, o, “hansısa idarənin hansısa katibinin sözlərinə şərh vermək fikrində deyil”.