Rusiya ilə Ermənistan arasında hərbi əməliyyat nəzərdən keçirilir – Akopcanyandan SENSASİYA
“Ermənistan hökuməti Rusiya Federasiyası ilə Ermənistan arasında silahlı münaqişənin mümkünlüyünü nəzərdən keçirir”.
Erməni siyasi şərhçi Razmik Akopcanyan belə bir sensasion bəyanatla çıxış edib.
“Daha çox münaqişə deyil, Rusiyanın Ermənistan ərazisində sürətli və effektiv hərbi əməliyyatıdır. Niyə? Çünki bizim hazırda bacarıqlı ordumuz yoxdur və bunu Kreml bilir. Buna şübhə edənlərə ölkələrimiz arasında ümumi sərhədlərin olmaması ilə bağlı “arqument”ə istinad edərək, bolşeviklərin respublikamızı necə işğal etdiklərini və Ermənistanı 70 ildən artıq nəzarətdə saxladıqlarını xatırlatmaq istərdim. Zərbə indi hər yerdən gələ bilər. Məsələn, oliqarx İvanişvilinin nəzarətində olan Gürcüstandan, onun göstərişi ilə Kreml nə istəsə, edilə bilər.
Rusiyada 1991-ci ilin martında Ümumittifaq referendumunun keçirildiyini xatırlamağı xoşlayırlar. 15 ittifaq respublikasından 9-da onun təşkili həvalə edilmiş Mərkəzi Respublika referendum komissiyaları yaradıldı. Ermənistan isə o zaman da bu ittifaqı dağıtmaq arzusunu nümayiş etdirdi.
Bunu Kremldə hamı xatırlayır. Qarşılıqlı təmaslar əsrimizdə Ermənistanda sığınacaq tapmış çoxlu sayda rusların olduğu bir vaxtda dövlətimiz haqqında mənfi rəy yaratmaq mümkün olmadığını düşünsə, mən onları ayılmağa tələsdirirəm”, - o bildirib.
Akopcanyan Saakaşvilinin prezidentliyi dövründə Gürcüstanın başına gələnləri xatırladıb: “Ruslar bu ölkəyə kütləvi şəkildə səfər etdilər, heyran qaldılar, Rusiya səhnəsində, Rusiya siyasətində və biznesində çoxlu gürcülər var idi. Amma rus tankları öz işini gördü və heç kim onlara mane olmadı. Ukraynanı xatırlayaq. Bunlar, ümumiyyətlə, bir-birinə ən yaxın iki xalqdır. Bəs nə baş verdi? Rusiya Ukraynaya qarşı böyük müharibəyə getdi, ərazisinin dörddə birini ələ keçirdi və yoluna davam edir. Və yenə də heç kim, ümumiyyətlə, onu dayandırmaq istəmir. ABŞ və Avropa ölkələri Ukraynanı tərk etdilər. Eyni şey Ermənistanı da gözləyir”.
11-10-2023, 09:17
Ermənistanı gözləyən QARA TALE: Kreml İrəvanı belə cəzalandıracaq - DUQİN AÇIQLADI [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
1-09-2023, 13:04
Ermənistan niyə vəziyyəti gərginləşdirdi, nə baş verir? – Türkiyəli analitikdən açıqlamalar [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]