Zelenski İsrailə görə Qərbə qəzəbləndi: Ukrayna olmasaydı…
“Bütün dünya İsrail səmasında baş verənlərdən öyrəndi ki, terrorizmin müdafiəsində effektiv birliyə nail olmaq olar, çünki birlik kifayət qədər siyasi iradəyə əsaslanır. İsrail, Amerika, İngiltərə, Fransa və İordaniya birgə hərəkətə keçdi. Onlar birlikdə terrorun reallaşmasına imkan vermədilər. Baxmayaraq ki, İsrail NATO-nun üzvü deyil və 5-ci maddəni aktivləşdirmək kimi bir şey lazım deyildi. Heç kim müharibəyə cəlb olunmadı. Onlar sadəcə həyatı qorumağa kömək etdilər".
Bunu Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski deyib
Onun sözlərinə görə, İsrail kimi, Ukrayna da NATO üzvü deyil. "Amma "Shahed" kamikadze dronları və ballistik raketləri Yaxın Şərq səmasında olduğu kimi, Ukrayna səmasında da uçur. Lakin onlar məhv olmasaydı, Avropanın səması lazım olan müdafiəni çoxdan itirə bilərdi", - Zelenski bildirib.
O əlavə edib ki, əgər Ukrayna da partnyorlarından PUA və raketlərin vurulmasında belə tam dəstək alsaydı, o zaman terroru hər yerdə tamamilə məhv etmək olardı, daha kiçik bir coğrafiyada yox.