Adil Vəliyevin ABSURD COB-29 TƏDARÜKÜ... - Bütün qanunsuzluqlara YAŞIL İŞIQ...
Kütləvi informasiya vasitələri paytaxtın Sabunçu rayonunda COP29-a hazırlıq adı altında qanunsuzluğa start verildiyi barədə məlumatlar dolaşır. Bildirilir ki, rayon ərazisində fəaliyyət göstərən bir sıra iaşə obyektlərinin sahiblərinə konstruksiya və betafon tipli materiallarla öz obyektlərinin sahələrini artırmağa “yaşıl işıq” verilib. Soruşan olanda da deyirlər ki, “COP29-a hazırlıq işləri çərçivəsində yolqırağı (əsasən Bakı-Maştağa yolunun hər iki tərəfində) obyektlər təmir olunur. Səhih məlumata görə, Sabunçu rayonunda aparılan, ələlxüsus da Zabrat qəsəbəsində və Maştağa icra nümayəndəliyinin 5 metrliyində yeni inşa olunan obyektin və bu sayaq inşa olunan digər vüsət alan bu sayaq tikinti işləri Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin və Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin icazəsi olmadan aparılsa da, proses Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyətinin və Bakı Şəhər Memarlıq və Arxitektura İdarəsinin vəzifəli şəxslərinin göz yumması hesabına baş verir.
VİDEO BURADA: baxmaq üçün bura tıkla...My Webpage
Xatırladaq ki, bir neçə gün öncə — avqust ayının 21-də Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətində paytaxt rayonları İcra Hakimiyyətləri başçıları və şəhərin təsərrüfat xidmətləri rəhbərlərinin iştirakı ilə növbəti müşavirə keçirilmişdir. Həmin müşavirədə Bakı ŞİH-nin başçısı cənab Eldar Əzizovun qanunsuz tikililərlə bağlı xəbərdarlıq etdiyi hamıya məlumkən, Sabunçu rayonunda baş verən özbaşınalıqlara göz yummaq rayon rəhbərliyinin edilən xəbərdarlıqları nə qədər ciddiyə almadığının göstəricisidir.