Deputatdan rus sülhməramlılarına ciddi mesaj: “Lap az qaldı, uzağı…”
“Qarabağda təsirləri altında olanlardan proksi kimi faydalanaraq Ağdam-Xankəndi yolunu bağladanlara öz əlləri ilə oradakı beton blokları götürtdük. Həmən yolla birinci onların humanitar yükünü daşıtdıq. Qırımızı Xaça "qırmızı xətti"ni pozdurduq. İkinci onları göndərdik... R28 yoluyla, yəni Yevlax-Ağdam-Laçın marşrutuyla Xankəndiyə”.
Bunu deputat Sahib Alıyev Ağdam-Xankəndi və laçın yolu ilə Xankəndiyə humanitar yükün çatdırılmasını şərh edərkən deyib.
Deputat daha sonra deyib:
“Rusiyanın Qarabağda qalma müddəti 2025-ci ildə bitən hərbi kontingentinin sözü gedən yolun açılması barədə verdiyi xəbərdə "Ağdam-Stepanakert marşrutu", "Qarabağın paytaxtı", "Azərbaycanın tətbiq etdiyi blokada səbəbindən" ifadələrini işlətməsi bax bu reallıqdan doğur. Aclıq şouları fiaskoya uğrayan "miatsumçu"lar "heç vaxt açılmağa qoymayacağıq" dedikləri yolla indi yüklərin daşınmasını tam təsiri altında olduqlarının və Beynəlxalq Qırmızı Xaç Komitəsinin ayağına yazdıqları kimi, bunlar da geri çəkilmək zorunda qalmalarının heyfini belə ifadələrlə çıxırlar. Az qalır, lap az, uzağı iki il!”
18-09-2023, 12:24
Azərbaycan XİN: "Ermənistan Xankəndiyə gedən yolların paralel istifadəsinə əngəl törədir" [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
12-09-2023, 12:57
XİN: “Ağdam-Xankəndi yolunun açılmasını mühüm irəliləyiş kimi qiymətləndiririk” [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
12-09-2023, 11:30
Ayxan Hacızadə: "Ağdam-Xankəndi və Laçın yollarından eyni vaxtda istifadəyə mane olan qondarma rejimdir" [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]