Baqdasaryandan ŞOK: Azərbaycan etməyib, Köçəryan və ətrafı törədib
Ermənistan parlamentində güllələnmə aktı Rusiya və Qarabağ erməniləri tərəfindən həyata keçirilib. Bunun təşkil edilməsində məqsəd isə Ermənistanda irəvanlıları deyil, Qarabağ ermənilərini hakimiyyətə gətirmək olub.
Bunu erməni bloger Roman Baqdasaryan deyib.
Bloger Seyran Ohanyanı təhqir edərək onun yalan danışdığını söyləyib:
"Belə bir ... (söyür) var, deyir ki, hadisəni Azərbaycan və Türkiyə törədib. İnsan həyatı boyu şərəfsizliklə (daha ağır sözlər söyləyir) məşğul olursa, hər addımda yalan danışır. Bunu həyata keçirən Rusiya, Qarabağ klanı və "Daşnaksütyun" partiyası olub. Ən əsası hadisəni Rusiyanın xüsusi orqanları satqınlarla birgə təşkil edib. Gəlin unutmayaq ki, parlamentdəki güllələnməyə qədər Robert Köçəryan və onun əlaltıları (yenə söyür) Ermənistanın Daxili İşlər Nazirliyinin və ordunun generallarını öldürərək "təmizləmə" aparıb. Onların əvəzinə isə Qarabağ ermənilərini gətirib", - Badasaryan bildirib.