MM-in yaz sessiyasının qanunvericilik işləri planı təsdiqlənib
Milli Məclisin (MM) 2026-cı il yaz sessiyasının qanunvericilik işləri planı təsdiqlənib.
İş planının layihəsi parlamentin yaz sessiyasının bugünkü plenar iclasında müzakirəyə çıxarılıb.
Qeyd edilib ki, qanunvericilik işlər planına üç yeni qanun layihəsi daxil edilib.
Yaz sessiyası müddətində Dövlət Qulluğu Məcəlləsi, "Uşaq hüquqları haqqında" və 2025-ci ilin dövlət büdcəsinin icrası haqqında qanun layihəsinin qəbulu nəzərdə tutulub.
İş planına həmçinin Azərbaycan Prezidentinin, deputatların, Ali Məhkəmənin, seçki hüququ olan 40 min vətəndaşın, Prokurorluğun, Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin qanunvericilik təşəbbüsü qaydasında təqdim etdiyi qanun layihələri və qüvvədə olan müxtəlif qanunlarda dəyişikliklər edilməsi haqqında qanun layihələri daxil edilib.
Layihə müzakirələrdən sonra səsverməyə çıxarılaraq bir oxunuşda qəbul edilib.
28-09-2024, 12:06
NAXÇIVAN ALİ MƏCLİSİNƏ SƏDR SEÇMƏMƏKDƏ MƏQSƏD NƏDİR? – “Fuad Nəcəfli kabinetdən çıxmaq istəmir...” [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
23-07-2024, 11:52
Özünü vəkil kimi təqdim edərək vətəndaşın 10 min manatdan artıq pulunu mənimsədi - TƏFƏRRÜAT [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]