Nə seçicisi onun umrundadır... nə də o, seçicinin umrundadır... - BAŞDAN-BAŞA ŞOU...
105 saylı Tovuz-Gədəbəy seçki dairəsindən deputatlığa namizədlərdən biri Arzu Nağıyevdir. O, VI çağırış üzrə parlamentin üzvü olub və yenidən deputatlığa iddialıdır. Anaxeber.info qeyd edir ki, Arzu Nağıyev Dövlət Təhlükəsizliyi Komitəsində, daha sonra Milli Təhlükəsizlik Nazirliyində həqiqi hərbi xidmətdə olmuş, əməliyyat müvəkkili-şöbə rəisi vəzifələrində çalışıb. Onun yolu sonradan Trend Agentliyindən keçib və nəhayət, 2020-ci ildə 104 saylı dairədən deputat olub. Bu dəfə dəyişən sadəcə dairənin rəqəmidir və 105 saylıdan namizəddir. Amma dəyişməyən yenə Tovuz-Gədəbəy seçicilərinin deputatı olmaq istəyidir. Sadəcə, Arzu Nağıyevin parlament üzvlüyü hər iki bölgənin əhalisi üçün heç bir əhəmiyyət kəsb etmir. Ona görə ki, Tovuz və Gədəbəy əhli ötən 5 ildə Arzu Nağıyevi də tanıdılar, fəaliyyətini də... Məlum oldu ki, deputat seçilə bilər, amma millət vəkili ola bilməz. Çünki geridə qalan 5 illik parlament fəaliyyəti dövründə Arzu Nağıyev ağzını açıb seçicilərin, Tovuzun problemlərindən danışmayıb. Ona görə də Tovuzdan və Gədəbəydə olan seçicilər sosial şəbəkələrdə yazırlar ki, əgər Arzu Nağıyevi tanımaq istəyən olsa, onun fotosunu Tovuza aid feysbuk səhifələrində paylaşmaq kifayətdir. Bu zaman gələcək şərhlərlı onun fəaliyyətinin nədən ibarət olduğu hər kəsə aydın olacaq. Ümumiyyətlə,