Hümbət Hüseynov rəqibini sıxışdırmağa başlayıb - İTTİHAM VAR...
1 sentyabrda keçiriləcək Milli Məclisə növbədənkənar seçkilərlə bağlı təşviqat kampaniyası başa çatmaq üzrədir.
Seçkiyə bir neçə gün qalmış bir çox namizədlər dairələrində təşviqat kampaniyasını sürətləndiriblər.
AzFakt.com xəbər verir ki, belə dairələrdən biri də 10 saylı Binəqədi üçüncü dairəsidir. Bu dairədə deputatlığa 11 namizəd var.
Hazırda 10 saylı Binəqədi üçüncü dairəsində əsas fovarit YAP-ın namizədi Hümbət Hüseynovla, Böyük Azərbaycan Partiyasının sədri Elşad Musayev sayılır. Hər iki namizədin Qərbi Azərbaycan kökənli olması mübarizəni daha da dərinləşdirir.
AzFakt.com-un əldə etdiyi məlumata görə hazırda YAP-ın namizədi, M.Rəsulzadə qəsəbəsinin Bələdiyyə sədri Hümbət Hüseynov maliyyə gücünün hesabına rəqibini sıxışdırmağa başlayıb. Bildirilir ki, Hümbət Hüseynov onun təşviqat kampaniyasına dəstək verən şəxslərə ciddi şəkildə maliyyə yardımı edir. Hətta dairədən deputatlığa namizəd olan bəzi şəxslər belə açıq-aşkar Hümbət Hüseynovun deputat seçiləcəyi təbliğatını aparırlar.
Qeyd edək ki, 10 saylı Binəqədi üçüncü dairəsindən digər namizədlər Razim Əmiraslanlı (Müsavat partiyası), Məhəmməd Əsədullazadə (Milli Cəbhə Partiyası), Əhmədağa Eyyubov (ETSN-nin işçsi), Zaur Hüseynov - Binəqədi Qəsəbə Bələdiyyəsi sahə nəzarətçisi, Kubra Huseynova (İşsiz), İsayev Elnur (İşsiz), Leyla Mədətovadır (Biləcəri bələdiyyəsinin üzvü).