Xidmətinin məlumatlarında vergi ödəyicisinin fəaliyyətinin dayandırıldığı göstərilir.
Qeyd edək ki kollecin 2022 ci ildə satınalma müqaviləsi bağladığı “VARİANT-SEVİS” və “ORLANDO
AZ”MMC-lərinin də Dövlət Vergi Xidməti tərəfindən ləğv edildiyi göstərilir.Dövlət satınalma haqqında
qanunun demək olar ki bütün tələblərini pozan bu MMC-lərlə Elşad Quliyevi birləşdirən maraqlar nədir?
Təbii ki asan yolla dövlətin puluna yiyələnmək və varlanmaq.
İddiaya görə, Varlanmaq demişkən araşdırmalardan o da məlum olub ki, Elşad Quliyev Qazaxda hər küçədə bir obyekt və ev sahibidir.
Saytımıza daxil olan daha bir məlumatda iddia edilir ki, Elşad Quliyevin pulla təhsil ocağında problemi yaranan tələbələrin "problemini həll edilir"
İddiaya görə, bir müddət əvvəl Gədəbəydən bir nəfər orta yaşlı müəllim dostu ilə söhbət zamanı qəflətən telefonuna zəng gəlib ki, təcili olaraq Qazax kollecinə gəlməlidir ya işini gəlib həll etməli, ya da kollecdə təhsil alan gəlini dərslərdə iştirak etmədiyinə görə kursda qalacaq.
Məlumatın davamında deyilir: "Danışıq qısa çəkdi telefonun qulaqcığından eşitdiyim qədəri ilə Zəng edən bir xanım idi, soruşdum ki nə haqq hesabdı müəllimin dərdi açıldı.
Maddi imkanının olmadığını, məcburiyyətdən qayıb və imtahana görə Elşad Quliyevə pul ödəməli olduğunu deyib".
"Mersedes" həvəskarı direktorun bir neçə bahalı mersedes markalı maşınları da var.
Cəmi 568 manat maaş alan direktor Bakıda xeyli sayda mənzillərə də sahibdir.
Maraqlı tərəfi isə həmin obyekt və mülklərin E.Quliyevin qalmaqallı həyat yoldaşı Xanım Quliyevanın adına rəsmiləşdirilməsidir.
Qeyd:
Direktor Elşad Quliyevin həyat yoldaşı Xanım Quliyevanın sosial səbəkələrdə qalmaqallara səbəb olan görüntüləri yayılmışdı. Uyğun olmadığına gorə saytda dərc etməyi lazım bilmədik.
Xatırladaq ki, yerli mediada gedən məlumatlara görə, jurnalistlər bəzi məsələlərlə bağlı Dəfələrlə kolleclə əlaqə saxlamağa çalışsa da ya zənglərə cavab verilməyivb ya da özünü direktorun
katibəsi kimi təqdim edən şəxs direktorun İcra hakimiyyətində olduğunu saat 4 dən sonra işə gələcəyi qeyd edilib.
Maraqlıdır, təhsil ocağının direktorunun icra hakimiyyətində günorta çağı hansı vacib işi olub?