Görürsünüzmü, Əliyev nə edir… - Yeqiazaryan
“Əsgəri düşünən yoxdur. Taleyimiz bilinmir, biri öldürülür, biri fədadır, çünki nizam-intizam yoxdur. Bu insanların ürəyi boş yerə ağrıyır. Ordumuz bu vəziyyətdə olanda sabah özlərini dünyaya necə təqdim edəcəklər? Ordumuzun ideologiyası belə olmalıdır ki, bu dünyada Allahdan başqa şərəfdən üstün heç nə yoxdur, namusunu saxlamasan, Allah da səndən üz döndərər. Görürsünüzmü, Əliyev nə edir və bizim ordunun, əsgərlərin və xalqın təhlükəsizliyini düşünməli olan qüdrətli dövlətimiz yoxdur”.
Bu sözləri erməni mediasına hərbçi Manvel Yeqiazaryan deyib.
Onun sözlərinə görə, bu gün erməni əsgəri və erməni kişi alçaldıcı vəziyyətə düşüblər6 “Bir şeyi deyə bilərəm: 30 il ərzində çox şey çatışmırdı, çox şey yox idi, amma biz heç vaxt belə alçaldıcı vəziyyət, belə böhran görmədik. İnsanlara yalançı titullar verildi, bilinməyən işlər gördülər. Vətəni belə aldatmaq olmaz. Bu gün erməni əsgəri və erməni kişi alçaldıcı vəziyyətə düşüblər. Anlamaq lazımdır ki, mədə daha önəmlidir, yoxsa namus. Bu gün çox adam siçan kimi divarın deşiklərinə girib, səsi çıxmır. İllərdir, bizi aldatdılar və bu onları sona çatdırır”.