Abşeronda uşaqların İŞİ DAHA ÇƏTİNDİR... - AXI NİYƏ? [xfgiven_qirmizi] [xfvalue_qirmizi] [/xfgiven_qirmizi]
Abşeronda uşaqların İŞİ DAHA ÇƏTİNDİR... - AXI NİYƏ?
Xırdalan şəhər 17 saylı körpələr evi - uşaq bağçasının keçmiş, Digah qəsəbəsi 6 saylı uşaq bağçasının hazırkı müdiri Fəranə Məhərrəmovanın serial kimi "sərgüzəştləri" davam edir.
"DogruXeber.az" bildirir ki, redaksiyamıza bu dəfə Fəranə Məhərrəmovanın daha bir neçə səs yazıları daxil olub.
O, səs yazıları ki, birində Fəranə xanım valideynləri toplayıb, bağçada müəyyən təmir işlərinin aparılması üçün pul yığılmalı olduğundan bəhs edir. Digər səs yazısında isə bağçada fond pulu yığdığı, eləcə də valideynlərlə qrup-qrup görüşüb pul istədiyi barəsində rəhbər şəxslərə də məlumat verdiyindən danışır.
Qeyd edək ki, uşaq bağçalarının tabe olduğu qurum, Eşqi Bağırovun rəhbərlik etdiyi Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyidir.
Eşqi Bağırovun özünün də barəsində yerli saytlarda kifayət qədər tənqidi yazılar və qanunsuz əməlləri barəsində məlumatlar var, amma "gözün üstə qaşın var" deyəni yoxdur. Yəqin, bundan ilhamlanaraq, barəsində korrupsiya, rüşvət faktları olan, dövlət müəssisəsini öz evi kimi idarə edən işçilərinə də bu gün lazım olduğundan da artıq sərbəstlik verib.
Əgər, Fəranə Məhərrəmova bütün yığılar pullar barəsində rəhbərliyə də bildirdiyini deyirsə, belə çıxır ki, Fəranə Məhərrəmovanın, Günay Hacıyevanın, Arzu Məmmədovanın, Lənkəran şəhər 12 saylı körpələr evi - uşaq bağçasının müdiri Zəminə İsayevanın hazırkı fəaliyyətləri onun ürəyincədir.
O, Zəminə İsayeva ki, bağçada qanunsuz pullar yığdırdığı azmış kimi, işçilərinə qarşı amansız , "faşistcəsinə" davranışları ilə gözlərinin yaşını tökməklə, onlara "mənəm" prinsipini nümayiş etdirib, gözlərini qorxutmağa çalışır.
"Kanal14" YouTube kanalında təqdim etdiyimiz səs yazısında sözügedən 12 saylı uşaq bağçasında kanalizasiya üçün 5 manat pul yığılmasından da söhbət gedir.