Elmir Ramazanov hegemonluğu ilə DGK və yuxarı dairələri aldatmağa cəhd etdi
Açıq diskusiyada sahibkar qürurla hüquqların tələb edir. Elmir Ramazanov yenidən rəhbərliyinin verdiyi tövsiyə və əmrləri icra etməkdən imtina edib. Məsələ ilə bağlı etibarlı mənbələrdən bizə məlumat verilmişdir. Artıq Elmir Ramazanovun istədiyi vaxt fikir dəyişdirməsi onun Gömrük orqanında nüfuzdan salıb.
Qeyd edək ki, sahibkar Ramil Aslanovun Prezident İlham Əliyevə müraciət etməsinin ardından Dövlət Gömrük Komitəsində yüksək vəzifə sahiblərindən məsələyə çox güman ki tələb yaranıb. Odur ki, Prezident aparatından və digər dövlət qurumlarından sahibkarların incidilməsi, onların qəsdən müflisləşdirilməsinə dair alınan siqnalara biganə yanaşılmayır. Prezident İlham Əliyevin sahibkarlara daim dəstəyini nəzərə alsaq görərik ki, Onların incidilməsi heçdə bir mənalı qarşılanmamaqdadır. Ramil Aslanovun media qarşısında dəfələrlə Prezidentə baş vermiş və verməkdə olan qanun pozuntuları, korrupsiya hallarının mövcudluğu ilə bağlı məlumat vermişdir. Mediada axtarış zamanı R.Aslanovun gömrükdə baş verən qanunsuzluqlarla bağlı yüzlərlə video müraciətlərinə rast gəlmək mümkündür. Elə bu edilən müraciətlər zəminində araşdırmalara start verilib. Səbəb Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Şahin Bağırovun müavini Natiq Şirinov DGK-da iclas keçirib. Keçirilən iclasda sahibkar Ramil Aslanov dəvət edilib. Bir çox məsələlərə aydınlıq gətirilib. Elə Natiq Şirinovun gözü qarşısında Elmir Ramazanov yaxşıca rola girməyi bacarıb. Amma iclasda deyilənlər elə sös olaraqda o konfrans zalındada qalıb. N.Şirinov Elmir Ramazanova lazımı göstəriş və tapşırıqları verməklə yenidən Ramil Aslanovun vergi ödəyicisi olduğunu və dövlət büdcəsinə verdiyi xeyirləri ona xatırladıb.
Amma nə fayda “burda mənəm Bağdatda kor xəlifə” misalı E.Ramazanov əməlindən geri çəkilmək istəmir. “Ağa nəzərəm belə gəzərəm” deyən Elmir Ramazanovun qurduğu bütün qanun zidd əməllərin ifşa edilməsi sahibkara qarşı qərəzli yanaşma, vəzifəsindən sui-istifadə etdiyi açıq aydın görünməkdədir... Bu isə sahibkarın illərdir topladığı vəsaitinin tamamilə əlindən çıxarılmasına onun tamam müflis edilməsinə hesablanan oyun olduğunu elə sahibkarın öz ifadələrində yer alır. E.Ramazanov və sahibkar arasında qərəzçiliyin bitirilməsi yönündə DGK rəhbərliyi tərəfindən atılan addıma R.Aslanov müsbət reaksiya verib. Lakin E.Ramazanov bu barışıq içərisində fəaliyyətləri tənzimlənməsi yönündə atılan addımları bir daha puç etməkdən çəkinməyib. Hazırda Sahibkarın mallını gömrükdə uzun müddətdir saxlayan və Natiq Şirinovun səyləri, sahibkarların məmnunluğu təsüflə qeyd edək ki, nəticəsiz qaldı. Elmir Ramazanovun Broker sistemini yenidən öz tərzində qurması sahibkarların gözündən yayınmayıb. Emil adlı “Karqo” əməkdaşının rahat şəkildə növbəsiz sənədləşdirmə aparmasıda digər iddialrın təsdiqi sahibkar tərəfindən efir vasitəsi ilə qeyd edilib. Lakin bu Emilin Elmir Ramazanovun yanına adına heç bir sənəd olmadan girib şıxmasını maraq edən yoxdur. Elmirin əldə edilən sazişə sahibkarın qanuni prosedurlara əməl edilməsi istəyi yenidən rədd edilib. Odur ki aldadılaraq əlindən alınan vəsaitin ona geri qaytarılması tələbi ilə yenidən Dövlət qurumlarına məktublar ünvanlanıb. Həmin məktubun bir nüsxəsidə məhs bizim redaksiyaya göndərilib.
Sahibkarı aldadaraq yenidən gömrük hesabına ödəniş etməsi üçün borc toplamasını daha sonra bankda qalan pulunun çıxarılmasına arayış verəcəyi vədin verən E.Ramazanov içində R.Aslanov nifrəti sahibkara açıq şəkildə otağında nümayiş etdirərək “səndən qorxan yoxdur, hara gedirsən ged, əlindən gələni nə bacarırsan ged et.” ifadələri ilə iki gündür gedən sülh danışıqları yenidən tarmar edilib.
Beləki, Natiq Şirinovun ciddi tapşırıqları Şahin Bağırovun tapşırıqları olduğun unutmamaq lazımdır. Burdan da belə çıxır ki, Elmir Ramazanovun arxalandığı şəxslər DGK rəhbərliyini sülh yaratmasını göstərişi verməklə yanaşı arxada isə E.Ramazanova “bildiyini beş qaba çəkməsi buyruq edilir?”. Şəxs artıq kreslosunun əbədi onun olması ilə bağlı çox böyük xülyalarda üzdüyü üçün Prezidentin himayəsində olan sahibkarlara istədiyi kimi hücm edir. Lakin unudur ki, Elmirin arxalandığı şəxsidə məhs elə sahibkarın güvəndiyi Prezident o posta təyin edib.
Bu gün yenidən artıq məbləğ təyin edilib. Lakin sahibkar yalnız məsələnin məhkəmə yolu ilə həl edilə biləcəyini qeyd edir. Mövzu diqqətimizdədir. Bizi izləməyi unutmayın.