Xəstəliyə “GƏL-GƏL” deyən “AİLƏVİ” “KOSMOS”... - BU NƏDİ BELƏ?!
Bakının Nərimanov rayonu ərazisində fəaliyyət göstərən “Kosmos” restoranından şikayət var.
Əliyar Əliyev 22 ünvanında yerləşən restoranın xidmətlərindən istifadə edən müştərilərdən TNS-ə daxil olan şikayətdə bildirilib ki, iaşə obyektində xidmət yox dərəcəsindədir.
“Orada yediyimiz yeməklərin keyfiyyətindən çox narazıyıq. Müştətilərə göstərilən xidmət də bərbad vəziyyətdədir. Yeməkdən sonra hesabı ödəyən zaman bizə çek verilməsindən imtina edildi. Məlum oldu ki, restoranda ümumiyyətlə, kassa aparatı yoxdur. Bundan başqa, restorandakı işçilər əmək müqaviləsi olmadan işlədilir”, - deyə şikayətdə qeyd edilib.
Bildirilib ki, kassa aparatı və işçilərlə müqavilə olmadan fəaliyyət göstərən restoranda qanun pozuntuları bununla bitmir. İaşə obyektində antisanitariya hökm sürür. Döşəmə və divarlar təmizlənmir, mətbəxdə tullantılarla yeməklər, müştərilərin istifadəsi üçün nəzərdə tutulmuş boş qablar bir yerdə saxlanılıb. Bundan başqa, hazır yeməklər, digər ərzaqlar sanitar qaydalara əməl olunmadan, necə və harda gəldi saxlanılır: “Hər tərəfdə natəmizlik hökm sürür. Belə şərtlər altında xidmət göstərən obyektin fəaliyyətinə niyə nəzarət olunmur? Restoran rəhbərliyi qanunları pozmaqla yanaşı, müştərilərin sağlamlığına təhdid yaradacaq qidalar təqdim edir”.
Müştərilər resroranda çəkdikləri fotoları saytımıza təqdim ediblər.